Elektro bicykle všetkých druhov


Elektro bicykle sú doplnené o elektrický pohon, pričom sa použije buď klasický rám z bežného bicykla - vtedy je elektromotor v zadnom náboji, avšak v súčastnosti ide vo väčšine prípadov o rám so špeciálnym uchytením motora, hlavne stredového. Elektro bicykle umožňujú aj menej zdatným cyklistom prežiť v jeho sedle takú porciu kilometrov, ktorú by ináč nezvládli, vidieť nové miesta a zažiť novú radosť z bicyklovania, ktoré už nie je len o drine, ale hlavne o zážitku.

Aký druh elektrobicykla si vybrať?

Rovnako ako pri klasických bicykloch je aj výber pri elektro bicykloch naozaj veľký. Vybrať si treba podľa spôsobu používania a terénu, v ktorom sa bude jazdiť. Poznáme teda elektrobicykle horské, krosové, trekkingové a mestské. V posledých rokoch sú v ponuke už aj cestné a gravel elektrobicykle.

Do terénu na horskom elektrobicykli

Ste milovníkom bicyklovania v prírode, láka Vás objavovanie neprebádaných lesných ciest a chodníkov? Vtedy bude najlepšou voľbou horský elektrický bicykel. Jeho pevný a tuhý rám, pneumatiky s väčšou šírkou pre lepšie tlmenie a prevody aj do veľkých kopcov, Vám toto poznávanie uľahčia. Pri horských ebajkoch sa využívajú extra silné motory, aby ste ľahko zdolali aj strmé stúpania. V ponuke máme samozrejme aj horské elektrobicykle pre dámy.
Samostatnou kapitolou sú celoodpružené horské bicykle. Tie si nájdu uplatnenie v náročnom horskom teréne a celkovo na rozbitých povrchoch.

Univerzálny crossový elektrobicykel

Na crossovom e-bicykli sa môžete vydať aj do stredne náročného terénu a na ceste stratíte len málo zo svojej rýchlosti. Je tak vhodnou alternatívou pre mnohých cyklistov, ktorý chcú jeden univerzály e-bicykel. Má v sebe prvky tých najlepších vlastností z cestného a horského elektro bicykla.

Ak dovybavíte crossový e-bicykel stojanom, osvetlením, nosičom a blatníkmi, dostávate elektrobicykel trekkingový. Ideálny je na cykloturistiku a expedície.

Mestský elektrobicykel na presuny mestom

Mestské elektrobicykle majú vyššie umiestnené riaditká, aby bol jazdec na nich vzpriamenjší a jazda na nich jazda pohodlnejšia. Sú ideálne tam, kde je potreba často zosadať - teda v meste. Tomu je aj prispôsobená ich stavba rámu, ktorý umožňuje ľahké a pohodlné nastupovanie.

Informácia

Aký elektropohon zvoliť?


Elektrobicykle majú motor buď v zadnom náboji - pri lacnejších modeloch alebo v strede. Každý motor zo zákona môže mať maximálny výkon 250W. Líšia sa krútiacim momentom, kedy tie najlepšie dokážu ponúknuť až 95Nm.
Najdôležitejším údajom pri batériách je ich kapacita. Udáva sa vo Watthodinách alebo Ampéroch, pričom platí vzťah:

Kapacita batérie Ah x Napätie batérie = Výkon za čas Wh

Z toho vieme určiť dojazd bicykla:

Dojazd bicykla = Výkon za čas Wh / Priemerná spotreba Wh

Pri nižších stupňoch dopomoci a pri jazde v štandardných podmienkach sa spotreba pohybuje okolo 4,5 Wh na kilometer. Vyššie stupne asistencie a náročný terén dokážu zvýšiť spotrebu aj cez 7Wh na jeden kilometer.

Na poli elektropohonov sa etablovali v prémiovej kategórii pohony Bosch a Shimano. Oba ponúkajú možnosť diagnostiky systému a časté aktualizácie firmwéru. V strednej kategórii je silnou značkou Bafang, ktorý ponúka už tri modely motora. Postupne sa však dostávajú na trh aj ďalší výrobcovia ako Vinka, Panasonic alebo Olly.

Ponúkame veľký výber všetkých typov elektrobicyklov: horských, krosových, trekingovýchmestských elektro bicyklov kvalitných značiek ako Cube, Merida, Leader Fox, Author, Ghost a Dema. Sme vyškolení a certifikovaný predajcovia e-bicyklov s elektropohonom Bosch, Shimano, Bafang a 8Fun, takže každý bicykel je pred predajom nastavený, odskúšaný a skontrolovaný. Pri predaji Vám vysvetlíme ako sa elektrický bicykel používa a ako je potrebné sa o neho starať. V ponuke máme výpredaj elektro bicyklov starších ročníkov a aj aktuálne modely pánskych a aj dámskych elektrických bicyklov. Pre detailnejšie zorientovanie sa v problematike odporúčame prečítať tento článok o elektro bicykloch.

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info