Cyklistické rukavice

36 položiek

Ruky cyklistu sú jedným z troch styčných bodov s bicyklom. Cyklo rukavice na bicykel slúžia na ochranu rúk proti otrasom, zlepšujú úchop riadítok a tým ovládateľnosť bicykla, preventívne chránia dlane proti poraneniu pri pádoch. Nemali by chýbať vo výbave žiadneho cyklistu.

Rukavice na bicykel na leto

Tieto rukavice plnia predovšekým tieto úlohy:

  • znižujú tlak na nervové zakončenia - cez dlaň precháda množstvo nervových vlákien a ich stláčanie spôsobuje tŕpnutie rúk. Známy je aj syndrón tzv. karpálneho tunela - to je štrbina na dlami, kade prechádza deväť šliach zabezpečujúcich pohyb prstov. V štrbine sa nachádza aj mediánny nerv, ktorý tu vstupuje do dlane. Keď sa šľachy zapália a opuchnú, začnú tlačiť na nerv a výslekom sú silné, nepríjemné bolesti.
  • zlepšujú priľnavosť rúk ku gripom, zabraňujú skĺznutiu rúk z nich
  • odvádzajú pot
  • chránia ruky proti odreninám pri prípadnom páde

Letné cyklo rukavice sa preto vyrábajú z priedušného materiálu, ktorý dobre odvádza pot.

Cyklo rukavice s krátkymi vs. dlhými prstami

Letné rukavice môžu byť s krátkymi ale aj dlhými prstami. Na bežné XC jazdenie sú väčšinou používané s krátkymi prstami. Niektorí cyklisti však aj vtedy uprednostňujú rukavice s dlhými prstami, aj keď ich väčšie uplatenie je pri technických disciplínach, ako enduro, freeride a zjazd, kde poskytujú lepšiu ochranu rúk ako krátkoprsté rukavice.

Zimné cyklo rukavice

V chladnom období sa používajú zateplené celoprstové rukavice vyrobené z membrány proti vetru. Vyrábajú sa z rôzne hrubou tepelnou izoláciou, v závislosti na tom, do akých teplôt sú určené.

Detaily, ako spoznať dobré cyklo rukvice

Nie sú rukavice ako rukavice. Dobré rukavice spoznáte podľa kvalitného spracovania, použitej ľahkej pridušnej tkaniny. Na dlani by nemali chýbať gélové výstelky, čím sú hrubšie, tým je rukavica komfortnejšia avšak na úkor istoty úchopu. Na chrbte rukavíc je dobré mať froté zónu na utieranie potu. A v neposlednom rade upínanie či už sťahovacím pásikom, alebo suchým zipsom by malo pevne držať rukavice na mieste, ale bez omínania.

Ak potrebujete viac informácií, prečítajte si náš článok o výbere cyklistických rukavíc.

Značka:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Súkromie - potvrdenie

Objednaj online, mailom, cez telefón a vyzdvihni na kamennej predajni.
Po-Pia 9.00-15.00
So zatvorené

          Viac info na čísle  053 4413 064
Tím CykloABC.sk