Freestyle a Dirt bicykle

2 Položky

V horskej cyklistike sa v priebehu rokov vyčlenilo viacero jazdeckých štýlov a Dirt a Freestyle sú jednými z nich.

Freestyle a Dirt bicykle = bicykle na skákanie

Freestyle a Dirt bicykle sú odolnejšie bicykle na skákanie, jednoducho sú často vo vzduchu.  Vyžadujú obratný rám, preto je nízky. Aby bol bicykel obratný, tieto bicykle používajú väčšinou 26 palcové kolesá, ale existujú aj s 24" kolesami. Sú určené pre mladých jazdcov a slúžia na vykonávanie rôznych skokov a trikov, samozrejme náročnosť daných skokov závisí od ceny a kvality bicykla. Rám dirt / freestyle bicykla je  konštruovaný z trubiek, ktoré sú dimenzované pre toto vysoké zaťaženie.  Horná rámová trubka týchto rámov sa zvažuje prudko nadol smerom k sedlu, aby mal jazdec dostatok priestoru na manévrovanie s bicyklom pri jazde. Rám je na mnohých miestach zosilnený extra hliníkovými výstuhami, aby vydržal tvrdé zaobchádzanie.

Bicykel na Dirt / Freestyle je od horského bicykla značne odlišný:

  • menej prevodov - tieto bicykle majú zvyčajne len prehadzovač s ôsmimi alebo deviatimi prevodmi
  • znížený rám - tieto typy bicyklov sa robia maximálne v dvoch veľkostiach, menšie rámy sú hravé a ovládateľnejšie
  • 26" kolesá - sú obratné, vhodnejšie na trikovú jazdu
  • široké plášte - pre lepšie tlmenie dopadov

Dirt bicykle

Dirt sa jazdí na trati z hliny, na ktorej sú vytvorené veľké skoky, počas ktorých sa jazdec snaží predviesť čo najlepší trik. Nejde teda o to, prejsť danú trať čo najrýchlejšie, ale predviesť bezchybne náročné triky počas skokov. Dôležitou súčasťou bicykla je tuhá odpružená vidlica a výkonné kotúčové brzdy.

Freestyle / street bicykle

Tento štýl je obdobný ako pri BMX bicykloch, len sa jazdí na väčších 26" bicykloch. Tieto bicykle majú aj často iba jeden prevod a len zadnú brzdu aby boli čo najľahšie. Jazdí sa v bikeparkoch, ale aj v meste, kde môže byť prekážkou, ktorú treba štýlovo zdolať hocaké zábradlie, múrik, alebo schody, či len obyčajný obrubník.
Ak je takýto bicykel zameraný na všestrannejšie jazdenie, tak má obe brzdy, viac prevodov len so zadným prehadzovačom a plášte s výrazným dezénom.

Ponúkame Dirt / Freestyle bicykle značiek Vedora a BeFly.

Značka:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Súkromie - potvrdenie

Objednaj online, mailom, cez telefón a vyzdvihni na kamennej predajni.
Po-Pia 9.00-15.00
So zatvorené

          Viac info na čísle  053 4413 064
Tím CykloABC.sk