Detské odrážadlá.

18 položiek

Detské odrážadlá slúžia pre naučenie sa držania rovnováhy našich ratolestí a tým im pomáhajú lepšie zvládnuť prechod na prvý bicykel a osvojenie si prvotných jazdeckých návykov. Odrážadlo dokáže šikovnejšie dieťa používať už od veku cca 18 mesiacov a zvýši tak mobilitu celej rodiny na prechádzkach a výletoch. Prechod na bicykel je potom oveľa jednoduchší.

Informácia

Prechod na detský bicykel z odrážadla.

Pri prechode na detský bicykel priamo z odrážadla odporúčame odmontovať pomocné kolieska a začať jazdiť bez nich. Dieťa má totiž zafixované držanie rovnováhy z odrážadla a bolo by škoda to nevyužiť. Niekedy to pôjde ťažšie a bude potrebné dať niekoľko jázd s tým, že budete dieťa pridržiavať. Keď sa to však podarí, už to pôjde pekne.

Detské odrážadlo - rámy a komponenty

Pri rámoch sa používa oceľ alebo hliníková zliatina. Vzhľadom na veľkosť rámu, je hmotnostný rozdiel len málo v prospech hliníka. Detské odrážadlá bývajú osadené buď plastovými kolesami s plným plášťom, alebo klasickými špicovanými kolesami s plášťami a dušami. Plastové sú ľahšie ale menej pohodlné pri jazde, keďže netlmia ani malé nerovnosti.
Sedlo a aj riaditká sú zvyčajne výškovo nastaviteľné. Niektoré detské odrážadlá sú vybavené prednou brzdou. Pre deti je však prirodzenejšie brzdiť nohami o zem, takže ju aj tak nevyužijú. A na dôvažok ani nemajú potrebnú silu stlačiť brzdovú páčku. Treba sa pripraviť na viacero zodratých tenisiek :-)

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info