Horské MTB bicykle 27,5"

21 položiek

Horské bicykle na 27,5" palcových kolesách vznikli ako medzistupeň medzi pôvodným rozmerom 26 palcov a rozmerom 29 palcov.   Tieto bicykle sa snažia kombinovať prednosti oboch veľkostí: majú lepšiu priechodnosť terénom ako klasické 26" bicykle, ale bicykel má stále vynikajúcu ovládateľnosť oproti 29" bicyklu. Ako napovedá ich názov, sú určené na jazdu v teréne, kde najviac vyniknú ich prednosti.
V súčastnosti väčšina výrobcov bicyklov produkuje tieto bicykle hlavne pre dámy, alebo pre pánov len v menších a stredných veľkostiach rámov, takže vysokí cyklisti si musia hľadať bicykel s 29" palcovými kolesami.

Výhody 27,5" horských bicyklov

Tieto 27,5"horské bicykle sú častou voľbou pre dámy a nižšie postavy.  Aj napriek ich niektorým výhodám, trh a teda zákazníci dávajú prednosť bicyklom s 29" kolesami a preto je výber 27,5" horských bicyklov výrazne menší. Hlavne drahšie modely sa vyrábajú už výlučne s 29" kolesami.

  • lepšia stabilita a pohodlie oproti 26" kolesám
  • nižšia hmotnosť oproti 29" kolesám
  • vďaka svojmu priemeru majú najlepší uhol nájazdu na prekážku oproti 26" kolesám
  • lepšia ovládateľnosť voči 29" kolesám

 

  • horšia priechodnosť v teréne voči 29" bicyklom
  • menšia zotrvačnosť a uhol nájazdu voči 29" kolesám
  • menší výber bicyklov

 

V ponuke nájdete aj výpredaj bicyklov starších ročníkov a aj nové aktuálne modely značiek Cube, Merida, Author, Lapierre, Dema, Ghost a Leader Fox.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info