Mestské a skladacie elektro bicykle

16 položiek

Spôsob použitia mestských elektro bicyklov je obsiahnutý priamo v ich názve: jazda po meste, kde vďaka maximálne zníženému rámu poskytujú výbornú manévrovateľnosť a pohodlné nasadanie a zosadanie. Sú výborné ako dopravný prostriedok na cestu do práce, na nákup či na kávu s priateľmi. Častokrát sa dostanete na miesto určenia skôr ako autom. Elektro pohon Vám pomôže zdolať každé stúpanie, takže dorazíte s úsmevom a bez známok potu.  A výbava doplnkami ako blatníky, stojan, osvetlenia alebo nosič sa zíde v meste v podstate takmer vždy.

Aké výhody ponúkajú mestské bicykle?

Ak chcete ejazdiť len po meste, tak nákup mestského elektrobicykla je to pravé riešenie. Avšak plánujete aj dlhšie túry mimo mesta, zvážte nákup trekingového alebo krosového elektrobicykla.

 

Plusy mestského e-bicykla:

 • výborné "približovadlo" po meste
 • pohodlné nasadanie a zosadanie
 • jednoduchá údržba
 • praktické vybavenie rôznymi užitočnými doplnkami
 • pohodlný posed

 

Mínusy mestského e-bicykla:

 • vhodné len na kvalitný povrch, nie do terénu
 • zvyčajne menší počet prevodov

 

 

 

Motor v mestskom e-bicykli: stačí zadný alebo radšej stredový?

 • mestské elektrobicykle s motorom v zadnom náboji - najlacnejšie riešenie, bicykel však má horšiu stabilitu, čo však pri nenáročnom používaní nemusí vadiť
 • mestské elektrobicykle so stredovým motorom - sú síce drahšie, ale to sa Vám vráti v podobe lepšieho vyváženia bicykla, stability jazdy a ovládateľnosti

Batérie a dojazd pri mestských elektrobicykloch

Mestské elektrobicykle sa vyrábajú s batériami s kapacitou od 400Wh. Pri jazdách po meste nie je predpoklad veľkého nájazdu kilometrov, preto pri mestských elektrobicykloch by tieto batérie mali postačovať. Bicykel tak bude o niečo ľahší.  Aj s nimi zvládnete 60km porciu kilometrov, takže nabíjať nebudete musieť každý deň. Ak predsa len jazdíte viac, alebo chcete nabíjať čo najmenej, voľte batérie s kapacitou 500Wh.

Informácia

Kedy zvoliť odpruženú vidlicu pri mestskom elektrobicykli

Časť mestských elektrobicyklov sa produkuje s odpruženou vidlicou. Ak sú cesty, po ktorých jazdíte s nekvalitným povrchom, potom sa odpruženie hodí a spríjemní Vám jazdu. Typickým príkladom je zámková dlažba typu "mačacie hlavy", ktorá sa nachádza v mnohých mestách.

Priemer kolies mestských bicyklov má veľký vplyv na ovládateľnosť

Mestské elektrobicykle si môžete kúpiť s viacerými rozmermi kolies. Čím sú kolesá menšie, tak bicykel je ovládateľnejší, ale jazda menej pohodlná a bicykel je pomalší.

 • 16" palcové kolesá - veľmi skladné, zvyčajne nájdete na skladačkách, jazda je na nich dosť nepohodlná
 • 20" palcové kolesá - taktiež sa používajú pri elektrických skladačkách, je to v tomto prípade najbežnejší rozmer. Oproti rozmeru 16" je jazda o poznanie pohodlnejšia. Bicykle sú skladné a dobre ovládateľné.
 • 26" palcové kolesá - ideálny kompromis pre mestský elektrobicykel. Pohodlná jazda a dobrá ovládateľnosť.
 • 28" palcové kolesá - vďaka veľkým kolesám je bicykel rýchly, ale je väčší a horšie ovládateľný. Vhodný pre vyššie postavy.

Skladacie elektrobicykle - fenomém dneška

Skladací elektrobicykel získava čoraz väčšiu popularitu v mestách na dopravu do práce a pod.. Možno ho ľahko a rýchlo zložiť, a tak je ideálny na prevoz v MHD alebo uskladnenie v práci či doma. Máva ale zvyčajne nižší dojazd, a to okolo 70 km.

Dámske a pánske mestské elektrobicykle

Ponuka čisto pánskych elektrobicyklov je veľmi malá. Vyznačujú sa vyššou hornou rámovou trubkou. Niektoré modely so zníženými rámami sa vyrábajú aj vo väčších veľkostiach práve pre chlapov. Dostupné sú ale tiež unisex varianty.

U nás nájdete osvedčené značky elektrobicyklov ako Leader Fox, Apache a Dema, ktoré sú doplnené prémiovými firmami ako Cube, Merida a Ghost.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info