Pánske crossové bicykle

24 položiek

Crossové (krosové) pánske bicykle sú určené pre jazdu na spevnených asfaltových, ale aj nespevnených poľných a lesných cestách. V našich podmienkach sa jedná o najvyužiteľnejší typ bicykla. Vznikli spojením toho najlepšieho zo sveta horských a cestných bicyklov s cieľom ponúknuť jeden univerzálny bicykel "na všetko." Posed na krosovom bicykli je pohodlnejší, vzpriamenejší než na cestnom. Majú kolesá s väčším, 28" palcovým priemerom, avšak užšie plášte, takže kolesá majú menší valivý odpor ako horské bicykle.

Informácia

Kedy zvoliť crossový bicykel?

Kúpu bicykla je si potrebné dobre premyslieť. Ponúkame tipy na to, kedy by mohol byť crossový bicykel pre Vás najvhodnejší:

 - Ak chcete vlastniť len jeden bicykel
 - Ak nebicyklujete v náročnom teréne
 - Ak väčšina Vašich jázd prebieha po asfaltových alebo spevnených lesných a poľných cestách
 - Ak máte radi svižnú jazdu

Niekto môže namietať, že na ceste bude rýchlejší s cestným bicyklom. To je pravda, avšak posed na krosovom bicykli je podstatne pohodlnejší, nie ste na ňom tak prehnutý nad riaditkami a ani tak natiahnutý. Ak váhate medzi cestným a krosovým bicyklom, ešte si preštudujte aj fitness bicykle, ktoré sú rýchle ako cestné avšak vďaka rovným riaditkám a strmejším predstavcom je posed vzpriamenejší.

Inovácie aj v krosových bicykloch

Postupným vývojom aj tu došlo k rôznym inováciám, za najväčšiu považujeme vznik podkategórie Cross 29" v podaní českého Authora. Tieto bicykle disponujú širšími plášťami so šírkou 1,75 palca (preto označenie 29"), odpruženou vidlicou s väčším zdvihom 80mm a drobnou zmenou geometrie rámu. Získate tak za cenu maličkej straty rýchlosti výrazný nárast terénnych schopností bicykla.
Ak teda hľadáte jeden bicykel na dni všedné aj nevšedné, práve ste ho našli: je to crossový bicykel. A ak to situácia bude vyžadovať, nie je problém ho dovybaviť stojanom, blatníkmi, či nosičom, čím mu pridáte na univerzálnosti a rozšírite jeho možnosti použitia.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info