Krosové elektrobicykle

11 položiek

Krosové elektrické bicykle sú kompromisom medzi horským a cestným e-bicyklom. Z oboch svetov si zobrali to najlepšie a vo väčšine prípadov je krosový elektrobicykel v našich podmienkach najvyužiteľnejší druh bicykla. Slúži na rýchlejšiu jazdu takmer všade: v ľahšom teréne nemá problém a na spevnených cestách je rýchly. Dopomoc elektromotora umožňuje ľahšiu jazdu aj menej zdatným cyklistom.

Dámsky vs. pánsky krosový elektrobicykel

Dámske krosové elektrobicykle majú hornú rámovú trubku zníženú, čím sa dosiahlo pohodlnejšie nasadanie a zosadanie. Často si ich kupujú aj muži, ktorí kvôli zdravotnému hendikepu práve vyžadujú pohodlnejšie nastupovanie.
Pánske krosové elektrobicykle majú hornú rámovú trubku takmer vodorovne zo zemou. Bicykel je voči dámskemu tuhší a menej sa "krúti" vplyvom pedálovania.

Informácia

Aký elektropohon pre krosový elektrobicykel?

Pri trekingovom elektrobicykli odporúčame stredový motor, ktorý lepšie vyváži bicykel, ktorý je sám o sebe vďaka doplnkom pomerne ťažký. Veľa značiek produkuje úvodné modely krosových elektrobicyklov aj s motorom v zadnom náboji, tie však sú vhodné len nenáročných cyklistov.
Zo značiek motorov odporúčame motory Bosch Performance 3.gen., Shimano Step7000 a 6000, Bafang M400 (s výhradou aj motor Bafang M300, má nižší krútiaci moment a chýba mu aj torzný snímač), dobrý motor je aj japonská Vinka E30.
Pri batériách odporúčame kapacitu 630Wh pre chlapov ako spodnú hranicu, ženy a celkovo ľahšie osoby môžu uvažovať aj nad kapacitou 500Wh.

Dojazd krosového elektrobicykla

Ten je samozrejme je závislý od kapacity batérie. Celkovo má na dojazd vplyv množstvo faktorov:

  • hmotnosť jazdca a batožiny - logicky je rozdiel či motor ťahá 70kg jazdca, alebo 110kg cyklistu.
  • profil trate - veľmi kopcovitý profil jazdy redukuje dojazd
  • používané stupne asistencie - vyššie stupne dopomoci skôr vybijú batériu
  • poveternostné podmienky - hlavne smer vetra

Pri 630Wh batérii môžeme počítať s dojazdom v medziach 110-150km.

Výbava a osadenie krosových elektrobicyklov

Ako materiál rámu sa používa takmer výhradne hliníková zliatina. Má ideálny pomer hmotnosti, pevnosti a ceny. Krosový elektrobicykel vždy brzdí hydraulickými kotúčovými brzdami. Ak sa stretnete len s obyčajnými lankovými brzdami, takýto bicykel odporúčame nekupovať! Brzdný výkon nebude stačiť na pomerne ťažký a rýchly e-bicykel.
Osadenie odpruženou vidlicou je štandardom.Zvyčajne majú zdvihy pruženia medzi 60-80mm. Pruží buď pružina, pri lepších modeloch vzduch s olejovým tlmením.

Ak teda hľadáte jeden elektrobicykel na dni všedné aj nevšedné, práve ste ho našli: je to crossový e-bicykel. A ak to situácia bude vyžadovať, nie je problém ho dovybaviť stojanom, blatníkmi, či nosičom, čím mu pridáte na univerzálnosti a rozšírite jeho možnosti použitia. Potrebujete výbavu spomínanými doplnkami? Potom rovno premýšľajte nad trekingovým elektrobicyklom.
Ponúkame značkové krosové elektro bicykle overenej kvality ako Merida, Ghost, Cube, Leader Fox, Dema a Author. Viac informácií o elektrobicykloch, používaných elektropohonoch nájdete tu.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info