Značka Ghost

9 položiek

Značku Ghost založili dvaja kamaráti, Klaus Möhwald a Uwe Kalliwoda, v roku 1993 vo Waldsassene v severnom Bavorsku, kde v malej strojárskej dielni vznikol ich prvý horský bicykel. O rok neskôr majú v ponuke už tri modely vrátane modelu Lector s hmotnosťou len 8,5kg. Lector sa stal legendou značky a v roku 2020 bola predstavená jeho revolučná verzia s unikátnou zadnou stavbou ktorá pohlcuje nárazy terénu, avšak v zábere je extra tuhá s integrovanou teleskopickou sedlovkou. V roku 1998 Ghost ponúka už päť celoodpružených modelov a k tomu sedem hardtailov. Postupom rokov prichádza k mnohým inováciám, ako napr. v roku 2001 použitie scandia na stavbu rámov, či ikonický full s názvom AMR, ktorý bol v ponuke viac než 10 rokov.

Ghost elektrické bicykle

Ghost ponúka svoje bicykle pre každý typ cyklistiky: horské, krosové, gravel ale aj detské bicykle sú ponúkané v mnohých prevedeniach. To isté platí aj pre elektro bicykle . jednoducho si vyberie každý.

Ghost - výroba bicyklov v Nemecku

Spoločnosť sa úspešne rozvíja a zamestnáva 335 zamestnancov, z ktorých 135 pracuje v meste Waldsassen, kde všetko začalo a dodnes sa tu vyrába 70% všetkých bicyklov.   Ďalej má spoločnosť pobočky v Holandsku, Španielsku, Kórei, južnej Číne a na Taiwane. V roku 2008 sa GHOST stal členom skupiny Accell Group z Holandska. Accell sa rozhodol dôverovať odborným znalostiam zakladateľa spoločnosti Uweho Kalliwodu (CEO), ktorý aj naďalej zostáva vo vedení spoločnosti.

Ghost a šport

Ghost podporuje profesionálnych športovcov takmer v mnohých odvetviach horskej cyklistiky. Ghost factory racing team zbiera ocenenia vo svetovom XC pohári. Pro jazdec Tomáš Slavík z Čiech, je svetovou jednotkou vo fourcrosse a zjazdových závodoch. Najznámejším menom spojeným s Ghostom je Sabine Spitz, ktorá získala zlatú medailu v pretekoch XC na olympiáde v Pekingu. Spätná väzba od pretekárov sa využíva pri vylepšovaní a tvorbe nových modelov.

Ghost horské bicykle

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info