Mestské a skladacie bicykle

6 položiek

Mestské bicykle sú ekologický a vo väčších mestách aj najrýchlejší spôsob dopravy. Viete sa na nich jednoducho "preštrikovať" zápchou. Majú maximálne znížený rám pre komfortné nasadanie a zozadanie. Vždy sú vybavené užitočnými doplnkami ako stojan, blatníky, nosič, osvetlením a často aj košíkom na nákup. Bezpečnosť a komfort jazdy zvyšuje kryt reťaze. Pri Vašich potulkách mestom Vás nič neprekvapí.

Pre koho je mestský bicykel vhodný?

Mestské bicykle, niekedy nazývané aj City bicykle slúžia na pohodlnú jazdu po spevnených cestách, zvyčajne v mestách na jazdu do práce, na nákupy a podobne. Mestské bicykle ocenia nielen dámy, ale aj muži, môžu sa na nich elegantne presúvať po meste. Obyčajne majú menší počet prevodov, čo je zasa výhoda z hľadiska údržby, ktorá je menej náročná a tým menej nákladná. Niektoré modely sú vybavené prevodovkou v zadnom náboji ( napr.Shimano Nexus), čo minimalizuje nároky na údržbu radiaceho systému na občasné premazanie reťaze.

 

  • výborné "približovadlo" po meste
  • jednoduchá údržba
  • praktické vybavenie rôznymi užitočnými doplnkami
  • pohodlný posed

 

  • vhodné len na kvalitný povrch, nie do terénu
  • zvyčajne menší počet prevodov

 

Skladacie bicykle - ak šetríme priestor

Moderné skladacie bicykle okrem jazdy v meste môžete zobrať so sebou na dovolenku. Viete ich jednoducho zobrať aj do električky, alebo ich schováte v práci v kúte. Sofistikovaný skladací systém zabezpečí, že vojdú sa po zložení ľahko do kufra auta. Okrem rámu sa dajú zložiť aj riadítka a pedále.

Retro bicykle zaznamenávajú nárast záujmu

Samostatnou kapitolou mestských bicyklov sú retro bicykle. Pripomínajú staré bicykle s vysokými riaditkami, elegantným rámom, širokým sedlom často s pružinami a hladkými pneumatikami. Výbava príslušenstvom ako kryt reťaze, či blatníky alebo nosič je samozrejmosťou.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info