Stredové osky a zloženia na bicykel

5 položiek

Stredové osky, ložiská a zloženia na bicykel musia umožňovať ľahké otáčanie kľúk a efektívny prenos sily. Stredové zloženia vyberáme podľa použitého typu a potrebnej dĺžky. Tieto osky sú dnes bežne zapúzdrené aj s ložiskami, ale existuje viacero štandardov uchytenia kľúk na osku:

  • štvorhranná oska - používa sa na cenovo dostupných bicykloch. Štvorhran je vykovaný do kónusu, pri nasadení kľuky sa utiahne skrutkou. Vyrába sa na klasický závit BSA v dĺžkach od 110mm po 131mm.
  • Shimano Octalink - stredová oska s interne integrovanými ložiskami s 8 drážkami, vyrába sa pre šírku stredovej mufne rámu 68 a aj 73mm. Dĺžky používané na bicykloch sú  113, 118, 121 a 126 mm.
  • Sram PowerSpline - stredová oska s interne integrovanými ložiskami s 12 drážkami, vyrába sa pre šírku stredovej mufne rámu 68 a aj 73mm. Dĺžky používané na bicykloch sú 108, 113 a 118mm.
  • ISIS - stredová oska s interne integrovanými ložiskami s 10 drážkami, vyrába sa pre šírku stredovej mufne rámu 68 a aj 73mm. Dĺžky používané na bicykloch sú 108, 113 a 118mm.
  • Truvativ Howitzer - stredová oska s vonkajšími ložiskami s 10 drážkami ( rovnaký systém ako ISIS), pre reťazovú linku 51 a aj 56mm. Používa sa pre zjazdové kľuky Truvativ.
  • Ložiská - pri kľukách s integrovanou stredovou osou do pravej kľuky sa používajú len sady ložísk. Tie môžu byť na klasický závit BSA, alebo lisované do rámu.

Vybrať správnu stredovú osku je niekedy dlhšie pátranie po tom, čo vlastne je potrebné.

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info