Cyklistické okuliare

19 položiek

Cyklistické okuliare sa dajú zvyčajne použiť aj na iné športové účely nielen na bicykel, ako sú beh, bežkovanie a pod. Všetky nami ponúkané cyklistické okuliare značiek Merida a Author majú UV filter, vybrané modely dodávame aj s výmennými sklami. V ponuke aj cyklistické okuliare s fotochromatickými sklami za super cenu. Okuliare sú tvarované tak, aby dokonale obopínali tvár, chránili pred vetrom, pred prípadnými mechanickými nečistotami, lietajúcemu hmyzu.

Rozdiely medzi bežnými slnečnými okuliarmi a cyklistickými okuliarmi

Medzi klasickými slnečnými okuliarmi a cyklistickými okuliarmi sú podstatné rozdiely, preto bežné slnečné okuliare na bicykel neodporúčame.

  • tvarovanie rámu lepšie obopína tvár cyklistu
  • dokonale chránia oči pred vetrom, nečistotami vo vzduchu a hmyzom
  • sú ľahšie
  • svojim tvarom uľahčujú periférne videnie
  • vyrábajú sa z odolných a pružných materiálov
  • sú ľahko prispôsobiteľné tváry jazdca - majú často nastaviteľné koncovky bočníc, nastaviteľné stranice a nastaviteľný nosník

Druhy skiel  okuliarov na bicykel

Sklá na cyklistických okuliaroch predstavuje dôležité rozhodnutie. Vyberajte ich podľa podmienok, v ktorých budete jazdť. Rozoznávame 5 ochraných stupňov:
S0 - majú priepustnosť svetla 80 – 100 %. Vhodné do tmy, alebo len ako ochrana proti vetru/nečistotám. Sú priesvitnej - čírej farby.
S1  - priepustnosť svetla je medzi 43 – 80 %. Sú vhodné pri stmievaní a horšej viditeľnosti. Zvyčajne majú žltú, alebo oranžovú farbu.
S2  - majú priepustnosť svetla od 18 do 43 %. Vhodné pri miernom slnku a sú sfarbené do hneda.
S3  - priepustnosť svetla je len 8 – 18 % a sú určené do ostrého slnka. Sklá majú hnedú alebo medenú farbu.
S4  – priepustnosť svetla okolo 3 - 8 %. Využijete pri ostrom slnku či do vysokohorských podmienok. Sklá sú sivé, čierne, tmavohnedé.

Okuliare s vymeniteľnými sklami

Na výber máte aj cyklistické okuliare s vymeniteľnými sklami, kde v jedno  balíku dostanete sklá do všetkých podmienok a jednoduchou výmenou máte tohoto pomocníka pripraveného do každého počasia.

Fotochromatické a polarizačné sklá

Polarizačné cyklistické okuliare  eliminujú nežiadúce odrazy a oslnenie, ktoré je spôsobené odrazom od vody, cesty či snehu – zaisťujú tak perfektnú ostrosť videnia a Vašu bezpečnosť. Tento typ okuliarov pohlcuje 100 % UV žiarenia.
Fotochromatické cyklistické okuliare vedia zmeniť zafarbenie skiel na základe sily slenčného jasu – na ostrom slnku stmavnú a pri nižšej svetelnej intenzite sa menia na takmer číre. Reakcia na svetlo je veľmi rýchla.

Nájdete u nás aj detské cyklistické okuliare, ktoré sú menšie, prispôsobené detským používateľom. Dámske modely sú od pánskych o niečo menšie, samozrejme ponúkajú aj odlišné farby.

Značka:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Súkromie - potvrdenie

Objednaj online, mailom, cez telefón a vyzdvihni na kamennej predajni.
Po-Pia 9.00-15.00
So zatvorené

          Viac info na čísle  053 4413 064
Tím CykloABC.sk