Horské MTB dámske elektrobicykle

11 položiek

Tu si prídu na svoje všetky dámy, ktorým je blízka horská cyklistika, milujú jazdu v prírode a či už zo zdravotných alebo výkonnostných dôvodov hľadajú bicykle, ktoré im pomôžu s kopcami.
Dámske horské MTB elektrobicykle sú svojou geometriou, komponentmi a osadením prispôsobené ženskej stavbe tela. Elektropohon pomáha jazdkyni v zdolávaní kopcov, a tak aj menej zdatné cyklistky si tak môžu dopriať dlhé celodenné výlety v prírode.
Horské elektrobicykle s odpruženou vidlicou a pevnou zadnou stavbou nazývame aj hardtaily. Sú určené na jazdu v teréne mimo udržiavaných ciest. Preto disponujú odolným rámom a výkonnými motormi, ktoré sú chránemé proti prachu a nečistotám krytmi.

Informácia

Aký motor pre dámsky horský elektrobicykel?

Pri horskom elektrobicykli jednoznačne odporúčame stredový motor. Veľa značiek produkuje úvodné modely horských bicyklov aj s motorom v zadnom náboji, tie však sú vhodné len na rekreačné jazdenie v prírode.
Zo značiek motorov odporúčame na horské bicykle motory Bosch Performance CX, Shimano EP8, Bafang M400 (neodporúčame motor Bafang M300, je určený na mestské bicykle), alebo lepší model Bafang M500, dobrý motor je aj japonská Vinka E30.


Batérie s akou kapacitou na horský elektrobicykel?

Horské elektrobicykle sú určené do náročného terénu, s veľkými kopcami. Preto odporúčame batérie s kapacitou 630Wh ( 17,5Ah) a viac, aby ste mali istotu, že dôjdete do cieľa s energiou. Dnes sa začínajú používať aj batérie s kapacitou 720Wh (20Ah), tam už je isté, že takúto batériu za jeden deň nevybijete ani v extrémnom teréne. Pri ženách kvôli ich nižšej hmotnosti sa dá uvažovať aj nad 500Wh batériou, tú zvyčajne "minie" za rovnaký čas ako bežný chlap 630Wh batériu.
Štandardom sú už integrované batérie v spodnej trubke rámu. Takáto konštrukcia zvyčajne umožňuje montáž košíka zvrchu tejto trubky.

Dojazd horského elektro bicykla

Samozrejme je závislý od kapacity batérie. Celkovo má na dojazd vplyv množstvo faktorov:

  • hmotnosť jazdca a batožiny - logicky je rozdiel či motor ťahá 50kg cyklistku, alebo 110kg cyklistu.
  • profil trate - veľké kopce redukujú dojazd
  • používané stupne asistencie - vyššie stupne dopomoci skôr vybijú batériu
  • poveternostné podmienky - hlavne smer vetra

Odpruženie horského elektrobicykla

Odpružené vidlice, ktoré sa na ne montujú disponujú zdvihmi v rozmedzí 100-130mm. Lacnejšie modely majú pružinové pruženie, prípadne aj s olejovým tlmičom. Lepšie modely majú vidlice uzamykateľné, aj páčkou z riadítok. Vrcholom je vzduchové pruženie s olejovým nastaviteľným tlmičom a s uzamykaním z riadítok.

Informácia

Rozmery kolies horských bicyklov?

  • Kolesá 26" - sa používajú na detských horských elektrobicykloch pre výšku jazdca okolo 140-150cm
  • Kolesá 27,5" - sú ideálne pre ženy a celkovo menšie postavy s výškou 150-170cm
  • Kolesá 29" - pre športovo zamerané ženy, ktoré ocenia ich lepšiu priechodnosť terénoma vyššiu zotrvačnosť

Pre dámy poriadne brzdy!

Na horských elektrobicykloch sa používajú len hydraulické kotúčové brzdy. Aj pri nich sú rozdiely. Odporúčame brzdy od firmy Shimano - sú spoľahlivé, výkonné a ľahko servisovateľné. Základné modely horských elektrobicyklov používajú klasické dvojpiestové kotúčové brzdy, vyššie modely už štvorpiestové, ktoré majú vyšší brzdný výkon. Brzdové kotúče dopredu odporúčame určite minimálne 180mm.

Ponúkame horské elektrobicykle kvalitných značiek ako Merida, Ghost, Cube, Leader Fox, Dema a Author. Viac informácií o elektrobicykloch, používaných elektropohonoch nájdete tu.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info