Dámske horské MTB bicykle

37 položiek

V tejto kategórri nájdete dámske bicykle pre milovníčky horskej cyklistiky. Svojou geometriou rámu a použitými komponentami sú prispôsobené ženskej stavbe tela.

Rozdiely medzi dámskym a pánskym horským bicyklom

  1. Rám je kratší, jeho rozmery vychádzajú z anatómie ženského tela, keď žena má zvyčajne dlhšie nohy ale kratší trup ako chlap rovnakej výšky. Na pánskom bicykli by bola veľmi natiahnutá.
  2. Dámske sedlo je kratšie, širšie a zvyčajne aj mäkšie.
  3. Ďalej sú to užšie riadidlá, keďže ženy majú užšie ramená, často sú typu lastovičky
  4. Kratší predstavec, ktoré zabezpečia pohodlnejší, vzpriamenejší  posed na bicykli.

Informácia

Rám bicykla zvoliť z akého materiálu?

Stále sa dajú nájsť najlacnejšie dámske bicykle s oceľovým rámom.  Najpoužívanejším materiálom sa však stala zliatina hliníka s legujúcimi prvkami (ľudovo nazývaná dural), buď triedy 6000, z ktorej sa dajú trubky lepšie tvarovať, alebo triedy 7000, ktorá ja zase lepšie zvárateľná. Výrobcovia však často používajú rôzne obchodné názvy zliatin, vždy sa však jedná o jednu z týchto dvoch skupín zliatin.
Bicykle pre náročnejšie použitie a pretekárske dámske bicykle majú rám z karbónu. Ten je veľmi pevný, ľahší ako hliníkové zliatiny a lepšie tlmí nárazy z terénu.

Typy rámov dámskych MTB bicyklov

  1. Klasické dámske horské bicykle s hornou rámovou trubkou smerujúcou dole sa predávajú už len v nižších cenových reláciách. Sú určené na rekreačné jazdenie v miernom teréne.
  2. Bicykle s rámami s hornou rámovou trubkou podobnou ako na pánskych bicykloch, ktorá je však zvyčajne prehnutá, sa stali domémou bicyklov na športové jazdenie. Rám je pevnejší a  menej sa "krúti" v zábere do pedálov. Prehnutie hornej trubky zabezpečuje lepšiu ovládateľnosť a manipuláciu s bicyklom.

Informácia

Akú veľkosť koliesť zvoliť?

Ak nepočítame základnú kategóriu dámskych bicyklov, ktoré sa stále vyrábajú s 26" kolesami kvôli dosiahnutiu čo najnižšej ceny, tak máte na výber 27,5" a 29" kolesá. Športovo orientované dámy uprednostia 29" kolesá pre lepšiu priechodnosť terénom a lepšiu zotrvačnosť. Ak chcete vyššiu ovládateľnosť, tak siahnite po horskom bicykli s 27,5" kolesami.
Často počúvame názory, že 29" bicykle sú len pre vysoké ženy. Nie je to celkom tak, aj pri výške okolo 160cm si môžete vychutnať benefity MTB bicykla s 29" kolesami.

V ponuke nájdete aj výpredaj bicyklov starších ročníkov a aj nové aktuálne modely značiek Cube, Merida, Author, Dema, Ghost a Leader Fox.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info