Brzdy na bicykel

3 Položky

Brzdy sú základným prvkom bezpečnosti každého bicykla. V našej ponuke nájdete brzdy na bicykel klasické čeľusťové, ktoré sú ovládané lankom, novšie V-brake brzdy a aj brzdy kotúčové. Tie sú väčšinou hydraulické, ale na lacnejších modeloch sa používajú aj jednoduchšie mechanické, teda ovládané brzdovým lankom.

Čeľusťové brzdy na bicykel

Tieto brzdy sa používali v minulosti na všetkých bicykloch. Ich nevýhodou bol slabý brzdný výkon, čo bolo spôsobené už samotnou konštrukciou bŕzd. Nie je preto divné, že ich už dnes na bicyklov nenájdete.

V-brake brzdy na bicykle

Ponúkajú solídny brzdný výkon a preto ich nájdete aj dnes na základných modeloch bicyklov. Vyvinuli sa z bŕzd typu cantilever predĺžením čeľustí až nad výšku pneumatiky. Majú tak väčšiu páku a tým pádom je brzdná sila vyššia. Ich nevýhodou je, že opotrebuvávajú ráfik kolesa a zároveň sú citlivé na vlhko a mokro, kedy ich výkon výrazne klesá. Sú vhodné na bicykle, ktoré sa používajú na rekreačné bicyklovanie, alebo na jazdu v meste.

Kotúčové brzdy na bicykel

Sú v súčasnosti dominantným spôsobom brzdenia bicyklov. Poznáme mechanické a hydraulické kotúčové brzdy. Základnou výhodou kotúčovej brzdy je to, že jej brzdný výkon nie je závislý na počasí. Aj za mokra brzdí konštantným výkonom.

  • Mechanické kotúčové brzdy na bicykel - sú ovládané klasickým brzdovým lankom. Brzdové páka je rovnaká ako pri V- brzdách. Zvyčajne je pohiblivý len jeden piest takejto brzdy a preto dochádza k miernej ohnutiu kotúča pri brzdení. Používajú sa na lacnejších bicyloch.
  • Hydraulické kotúčové brzdy - sú štandardom pri strednej a vyššej triede bicyklov. Oplývajú vysokým výkonom, dobrou dávkovateľnosťou brzdej sily a modularitou. Ako brzdové médium sa používa buď ekologický minerálny olej alebo brzdová kvapalita DOT4 - v závislosti od výrobcu.

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info