Fitness bicykle

3 Položky

Fitness bicykle poskytujú rýchlosť cestného bicykla v komfortnejšom prevedení, keďže majú rovné riadítka a hlavne ich geometria rámu s dlhšou hlavovou trubkou a strmejším predstavcom poskytuje komfortnejší, vzpriamenejší posed, viac podobný crossovým bicyklom.

Rozdiel medzi fitnes bicyklom a cestným bicyklom

Mnoho cyklistov sa rozhoduje medzi cestným a fitnes bicyklom. Tu je sumár ich hlavných rozdielov pre lepšie rozhodnutie sa.

Fitnes bicykle

  • pohodlnejší, vzpriamenejší posed posed
  • sprevodovanie zvyčajne s väčším rozsahom prevodov
  • menší výber značiek a aj jednotlivých modelov
  • osadené sú väčšinou trocha širšie plášte šírky 28 až 32mm

Cestné bicykle

  • športový, viac prehnutý posed
  • sprevodovanie viac do rýchla
  • podstatne väčší výber bicyklov rôznych značiek a typov
  • obuté plášte šírky 23 až 25mm

Rámy a osadenie fitness bicyklov

Firmy vyrábajúce fitness bicykle používajú ako materiál rámu hliníkovú zliatinu vo väčšine prípadov. Výnimkou sú najvyššie modely, ktoré sú stavané na karbónových rámoch. Tie sú ľahšie a zadná stavba ponúka lepší komfort jazdy. Štandardom je osadenie karbónovej vidlice a hydraulických kotúčovýc bŕzd.
Na prevody sa používajú sady ako pri cestných bicykloch, avšak kazeta je volená s čo najväčším počtom zubou najväčšieho pastorku, aby aj bežný cyklista zvládol aj veľké kopce.


Fitness bicykle sú vhodné na tréning s cieľom zlepšiť si fyzickú kondíciu, na cestu do práce, či výlety s rodinou, jednoducho multi talent na cyklistiku po kvalitných asfaltových cestách. Určite sú správnou voľbou pre starších jazdcov, ktorí si chcú dopriať rýchlosť cestného bicykla. Pre športovo zameraných cyklistov je lepšou voľbou cestný bicykel.
Z nami ponúkaných značiek a výrobe fitness bicyklov venuje Merida a Lapierre.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info