Detské bicykle 16

17 položiek

Detský bicykel so 16 palcovými kolesami je určený pre deti vo veku cca 4-6 roky, s výškou cca 105-120cm. Tieto bicykle prispôsobené svojou výbavou a osadením dielmi ich potrebám - majú kryty reťaze, rukoväte s bezpečnostnou obrubou. Ich súčasťou sú zvyčajne odnímateľné pomocné kolieska. Deti na nich brzdia pomocou pedálov, v zadnom kolese je tzv.torpédo a prednou ručnou brzdou.

Informácia

Prechod na detský bicykel 16 z odrážadla.

Detský bicykel 16" je často prvým bicyklom po odrážadle. V tomto prípade odporúčame odmontovať pomocné kolieska  a začať jazdiť bez nich. Dieťa má totiž zafixované držanie rovnováhy z odrážadla a bolo by škoda to nevyužiť. Niekedy to pôjde ťažšie a bude potrebné dať niekoľko jázd s tým, že budete dieťa pridržiavať. Keď sa to však podarí, už to pôjde pekne.

Aký detský bicykel 16" vybrať?

Základná orientácia pri výbere detského 16 palcového bicykla je podľa hmotnosti. Čím je ľahší, tým je kvalitnejší a dieťa bude z neho mať väčší zážitok a jazda na ňom mu pôjde lepšie. Bežné bicykle s oceľovým rámom vážia okolo 10,5kg. Kvalitný detský 16" bicykel váži len 6,5kg, napríklad Author Record 16. Nízka hmotnosť je dosiahnutá použitím hliníkovej zliatiny nielen na ráme, ale aj dieloch ako je predná vidlica, či predstavec, kľuky atď.

pozor

Pozor na detské bicykle 16 len s ručnými brzdami.

Na trhu sú detské bicykle 16" bez zadnej brzdy v náboji, ale majú obe brzdy ráfikové ovládané brzdovými páčkami na raditkách. Tu si je potrebné zvážiť, či Vaše dieťa má dosť sily brzdiť týmito brzdami. Naše skúsenosti ukazujú, že deti v tomto veku s tým mávajú veľké problémy, preto u nás ani takéto bicykle nenájdete. Ako najlepšie riešenie sa ukazuje zadná protišľapacia brzda ovládaná otočením pedálov dozadu.

Naša ponuke zahŕňa široký výber dievčenských aj chlapčenských bicyklov, niektoré sú vybavené doplnkami ako košík, blatníky a pod. od značiek Author, Dema, Leader Fox, Merida, Cube, Ghost.

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info