Bicykle - pre všetkých cyklistov

Bicykel v dnešnej dobe môže slúžiť ako dopravný prostriedok, ako spôsob trávenia voľného času, ale aj ako náradie na športovanie. Nech je Váš spôsob jeho využitia akýkoľvek, u nás si vyberiete z ponuky značkových bicyklov od renomovaných výrobcov Merida, CubeGhost a Lapierrektoré sú doplnené aj o naše lokálne, slovenské a české značky ako je Dema, Leader Fox a Author.

Máme bicykel pre každého

Bicyklujete sa pre radosť, alebo sa túžite zúčastniť lokálneho preteku? Bicykel používate do práce, na víkendové výjazdy s partiou kamarátov, alebo vyrážate na rodinnú bicyklovačku? U nás si vyberiete bicykel na každú príležitosť.
Pred jeho kúpou si je potrebné premyslieť spôsob použitia, kde sa na ňom bude jazdiť, kto na ňom bude jazdiť a podľa toho vyberať z rôznych druhov, ktoré máme v ponuke: horské, krosové, trekingovédetské, mestské, cestné bicykle, ale aj okrajové druhy ako cyklokrosové, freestyle, dirt, BMX a fitness bicykle. BMX bicykle ponúkame od špičkových značiek vo svojom obore: Kink a BeFly.

Informácia

Rám bicykla zvoliť z akého materiálu?

Pri najlacnejšej kategórii horských a detských bicyklov sa ako materiál rámu používa oceľ. Rám z ocele je síce pevný, avšak dosť ťažký. Najpoužívanejším materiálom v strednej kategórii bicyklov je zliatina hliníka s legujúcimi prvkami (ľudovo nazývaná dural), buď triedy 6000, z ktorej sa dajú trubky lepšie tvarovať, alebo triedy 7000, ktorá ja zase lepšie zvárateľná. Výrobcovia však často používajú rôzne obchodné názvy zliatin, vždy sa však jedná o jednu z týchto dvoch tried zliatin.
Bicykle pre náročnejšie použitie a pretekárske bicykle majú rám z karbónu. Ten je veľmi pevný a ľahší ako hliníkové zliatiny. Avšak hlavnou výhodou je možnosť ovplyvniť výsledné vlastnosti rámu vhodnou skladbou karbónovej tkaniny, výberom vytvrdzovacej živice a spôsobom spracovania. Rámy z karbónu sú tak v zábere tuhé, ale zadná stavba lepšie pohlcuje rázy z terénu.

Do terénu na horskom bicykli

Chcete si vychutnávať jazdu v prírode, lákajú Vás neznáme lesné chodníky a cesty? Vtedy je jednoznačnou voľbou horský bicykel. Jeho odolná konštrukcia rámu, široké, dobre tlmiace pneumatiky a sprevodovanie Vám toto poznávanie uľahčia. Na SLovensku je to najpredávanejšia kategória bicyklov.

Univerzálny crossový bicykel

Crossový bicykel zvládne aj stredne náročný terén a na ceste Vám dopraje pocit rýchlosti. Pre mnohých cyklistov je z týchto dôvodov najlepšou voľbou. Vznikol skrížením toho najlepšieho z cestného a horského bicykla.

Blatníkmi, nosičom, stojaom a osvetlením vybavený krosový bicykel sa nazýva trekkingový bicykel. Ideálny je na cykloturistiku a expedície.

Vietor vo vlasoch na cestnom bicykli

Cestné bicykle sú konštruované pre maximálnu rýchlosť na kvalitných asfaltových cestách. Úzke plášte, sklonený - športový posed a nízka hmotnosť - to sú typické vlastnosti cestného bicykla.
Pre detailnejšie informácie sme pre Vás napísali článok  ako si vybrať vhodný bicykel.

Akú veľkosť rámu potrebujem?

Veľkosť bicykla sa zvykla označovať v palcoch, pričom tento údaj znamenal dĺžku sedlovej trubky prepočítanú na spomínané palce. Pri cestných bicykloch sa táto hodnota udávala priamo v centimetroch. V súčasnosti čoraz viac značiek prechádza na označovanie vo veľkostiach S (15-16"), M (17-18"), L (19-20"), XL (21-22"), XXL (nad 22"). Pri BMX bicykloch a freeride/freestyle bicykloch sa veľkosťou mení hlavne dĺžka rámu, jeho výška len mierne. Viac informácii nájdete v článku ako zvoliť správnu veľkosť bicykla.

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Súkromie - potvrdenie

Objednaj online, mailom, cez telefón a vyzdvihni na kamennej predajni.
Po-Pia 9.00-15.00
So zatvorené

          Viac info na čísle  053 4413 064
Tím CykloABC.sk