Cestné bicykle

13 položiek

Cestné bicykle slúžia na rýchlu športovú jazdu po kvalitných asfaltových cestách. Posed na nich je aerodynamický, viac zohnutý, plášte sú úzke a dovoľujú nafúknutie na vysoký tlak, aby bol ich valivý odpor čo najnižší. Cestný bicykel je konštruovaný na čo najlepší prenos sily jazdca na pohyb bicykla vpred, jeho hmotnosť je preto najnižšia.
Sú určené len na kvalitné, asfaltové povrchy ciest a keďže ich tenké plášte sa fúkajú na vysoký tlak, je teda na nich cítiť každú nerovnosť.

Výhody a nevýhody cestného bicykla

Kúpu cestného bicykla si je potrebné dobre zvážiť. Nie je to totiž bicykel pre každého. Je to bicykel pre skutočného športovca, ktorý chápe bicykel ako športový prostriedok a chce zlepšovať svoju výkonnosť.

  • veľmi nízka hmotnosť
  • ľahko sa dá na nich dosiahnuť vysoká rýchlosť
  • výborné na zvyšovanie výkonnosti

 

  • vhodné len na kvalitný povrch, nie do terénu
  • nevhodné pre cyklistov, ktorí majú problémy s chrbticou, keďže posed na nich je výrazne prehnutý a natiahnutý

 

Typy cestných bicyklov

Aj medzi cestnými bicyklami existujú rozdiely. Delia sa hlavne vo vyšších kategóriách podľa profilu trasy, na ktoré sú určené.

  • časovkárske cestné bicykle - ako už napovedá ich názov, sú určené na časovky a rýchle rovinaté etapy, kde vďaka aerodynamickému tvaru rámu, riadítok ponúkajú najmenší aerodynamický odpor. Sú máličko ťažšie než ostatné druhy. K ich predstaviteľom patria modely ako Merida Reacto, Lapierre Aircode.
  • vrchárske cestné bicykle - sú určené na kopcovité etapy, preto sú čo najľahšie. Sem patrí Merida Scultura, Lapierre Xelius.
  • cestné bicykle Roubaix - určené na nekvalitné cesty s kamennými kockami - tzv-pavé, jarné klasiky typu Pariz-Roubaix. Zadná stavba lepšie pohlcuje drobné nerovnosti a vibrácie. Typickým predstaviteľom je Lapierre Pulsium.

Informácia

Kedy zvoliť fitness bicykel

Ak chcete rýchly cestný bicykel, avšak Váš zdravotný stav neumožňuje pretekársky - prehnutý posed, existuje riešenie. Je ním fitness bicykel, ktorý je rovnako rýchly ako cestné bicykle, avšak majú rovné riadítka a hlavne inú, pohodlnejšiu geometriu rámu, ktorá poskytuje vzpriamenejší posed než na cestnom bicykli.


V ponuke značiek Lapierre, Merida, Cube, Dema, Author nájdete aj výpredaj bicyklov starších ročníkov, ale aj modely novej sezóny.

Výrobca:

Veľkosť bicykla:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info