Značka Cube

30 položiek

CUBE - najväčšia európska značka

Nemecká značka Cube bola založená Marcusom Puernerom v roku 2003 v bavorskom Waldershofe, čo je kúsok za českými hranicami z mesta Most. Z garážovej firmy sa postupne Cube vypracoval na lídra v kategórii strednej a prémiovej triedy bicyklov. Momentálne je to najväčšia európska značka s predajom cez milión bicyklov ročne, z toho veľkú časť tvoria elektro bicykle. Tu ich potenciál Cube pochopil hneď na začiatku a zameral sa výlučne na značkový pohon Bosch. Tento veľký objem výroby dokázal Cube pretaviť do viac než férových cien pre konečného spotrebiteľa. Pomer ceny a osadnenia pri bicykloch Cube je vždy na vysokej úrovni a nenecháva tak spávať manažérov mnohých konkurenčných bicyklových značiek.

Cube - vlastný vývoj a výroba

Vývoj každého rámu, alebo komponentu prebieha vo vlastnej réžii Cube vo výskumnom a skúšobnom centre. Rámy podliehajú prísnemu testovaniu a až po splnení všetkých pevnostných a funkčných parametrov sa zadávajú do výroby.

Cube - továreň

Cube si svoje bicykle montuje vo vlastnom výrobnom závode vo Waldershofe s viac než štyristovkou interných zamestnancov. Na ploche 35 000 m² na troch linkách vyrobia denne až 2500 bicyklov. Takýto objem výroby si samozrejme vyžaduje dostatok skladovacích priestorov na jednotlivé komponenty z ktorých sa bicykle skladajú a jednak na už hotové bicykle. Tie putujú buď hneď jednotlivým distribútorom po svete, ktorých je už mimichodom viac než 70, alebo do logistického centra, ktoré má plochu dalších viac než 20 000 m² a pojme 100 000 vyrobených bicyklov.

Cube  - výrobná linka na bicykle

 Cube - športová značka

Bicykle Cube sa od roku 2017 každoročne predstavujú aj na najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France prostredníctvom belgického tímu Wanty–Groupe Gobert, ktorého je Cube sponzorom. Cube Action Team sa zase zúčastňuje enduro pretekov po celom svete. Získané poznatky z týchto tímov sa spätne pretavujú do vylepšovania a vývoja nových bicyklov a príslušenstva.

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info