Gripy, rukoväte na bicykel

10 položiek

Gripy - rukoväte na bicykel sú dôležitým styčným bodom cyklistu s bicyklom. Líšia sa použitým materiálom a svojim tvarom. Na turistické účely sú vhodné ergonomické gripy, agresívnejší MTB jazdci zase dajú prednosť gripom s uzamykaním v objímke, ktoré zabraňuje pretáčaniu sa. Vnútorný priemer gripov pre nasunutie na riadítka je štandardizovaný na 22,2mm.

Druhy rukovätí na bicykle

  • gumové gripy - sú trvanlivé, poskytujú istý úchop vďaka svojej tvrdosti. Guma poskytuje možnosť tvarovania gripu, takže sa z nej vyrábajú rôzne modelované gripy, ktoré poskytujú úchop bez kĺzania, dobré tlmenie vibrácií či nárazov a zníženie tlaku na ruke.
  • penové gripy - sú ľahké a pohodlné. Na druhej strane menej vydržia, za dažďa namoknú. Niekomu nemusí vyhovovať nie až tak istý úchop.
  • silikónové gripy - nemajú síce najdlhšiu životnosť, sú však pohodlné a zaisťujú priľnavosť úchopu. Veľmi dobre tlmia rázy a vibrácie.

Gripy na detské bicykle

Líšia sa svojou veľkosťou - sú kratšie, avšak vnútorný priemer pre nasunutie na riadítka je rovnaký, teda 22mm. Ďalším rozlišovacím znakom sú obruby na oboch koncoch, ktoré bránia skĺznutiu detskej rúčky z gripov.

Informácia

Ak Vám tŕpnu ruky, resp. prsty ako prvá pomoc poslúži výmena gripov za ergonomicky tvarované, ktoré sú rozšírené na koncoch. Tlak sa tak rozkladá na väčšiu plochu a nie na jedno miesto ako pri okrúhlych gripoch. Ak ani to nepomôže, je potrebné si zakúpiť kvalitné cyklistické rukavice s gélovými výstelkami.

Ako namontovať gripy na bicykel?

Gripy bez zámku je potrebné len nasunúť na riaditká a držia samé. Ak idú ťažšie, je možné na ich nasunutie použiť vodu zvlhčením ich vnútra, alebo aj mydlovú vodu. Tá sa po krátkom čase odparí a gripy budú pekne držať. Nikdy nepoužívať olej - gripy sa budú navždy pretáčať!
Gripy s objímkou sa len nasunú a aretačné skrutky v objímkach sa utiahnu.

Výrobca:

Zobraziť:

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info