Ako vybrať reťaz na BMX bicykel

REŤAZ / CHAIN

Reťaz je dôležitá časť Freestyle BMX bicykla, ktorá si vyžaduje veľkú pozornosť. Pri dopadoch a trikoch jazdci často celou svojou váhou dopadajú do zabrzdenej brzdy, preto je reťaz vo veľkom pnutí. Často taktiež reťaz trpí pri grindovaniu, preskokoch cez spinu apod. Existujú dva typy reťazí: Celočlánková reťaz: pomerne nízka váha, priemerná cena, nižšia pevnosť. Polčlánková, tzv.halflink reťaz: špeciálna BMX reťaz, silnejšia, odolnejšia o niečo ťažšia a drahšia. Akú reťaz pre 8T driver? Vždy doporučujeme použiť iba polčlánkovú reťaz. Osvedčila sa nám reťaz Yaban MK918, ktorá ponúka výbornú kvalitu za dostupnú cenu.

Reťaz na BMX bicykel

Na obrázku vidíte zľava základnú celočlánkovú reťaz v rôznych farebných kombináciach a polčlánkovú reťaz Yaban MK918.

DOPORUČUJEME

Používať polčlánkovú reťaz ktorá pomáha lepšiemu vymedzeniu zadného kolesa v pätkách rámu a najlepšie funguje v kombinácii 25T / 9T driver. Pre nitovanie je potrebný špeciálny nitovač s pevnejším pinom a širšími okami vzhľadom na väčšiu šírku polčlánkovej reťaze.

PREVODOVÝ POMER

Vo freestyle BMX sa používajú tieto kombinácie (počet zubov na prevodníku voči počtu zubov na driveru, čiže zadnom pastorku):
25T / 9T
28T / 10T
30T / 11T
36T / 13T
Posledný prevodový pomer 36/13T a prípadne aj vyššie sa používajú len na lacných BMX bicykloch, vhodných len na jazdu okolo domu, nie na použitie v bikeparku alebo na tréning!

Ponuku reťazí nášho eshopu si môžete pozrieť na tejto stránke.

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info