Ako vybrať brzdy

Ako vybrať brzdy, brzdové páky a rotory pre BMX Freestyle bicykel

BRZDOVÁ PÁKA / BRAKE LEVER

Brzdovú páku používajú predovšetkým jazdci pre park alebo dirt jump & trailsy. Rozdeliť ich môžeme na odolnejšie (s pevným telom) a ľahké (pre trailsových jazdcov). U brzdových pák taktiež dávame pozor na priemer aretačnej skrutky, podľa ktorej volíme Evenbmx Cable Daptor pre rotor.
Zvyčajne sa používa len zadná brzda, teda len pravá brzdová páka. Posledným trendom je jazdenie úplne bez bŕzd.

Brzdové páky na BMX bicykleNa obrázku hore vpravo klasická BMX brzdová páka Salt Moto, vľavo brzdová páka Rant s delenou objímkou pre jednoduchú montáž a demontáž.
Brzdy pre BMX bicykle si môžete pozrieť na tejto stránke.

BRZDY

Takmer na 100% sa na Freestyle BMX bicykli používa iba zadná brzda. Predná brzda sa k vyšším modelom bicyklov vôbec nedodáva. Na BMX bicykloch sa používa tzv. U-brake brzda, ktorá má špecifický tvar a nemožno ju nahradiť iným typom brzdy. Funkčnosť brzdy záleží tiež na použitiach brzdových doštičkách, povrchovej úprave zadného ráfika, správne napnutých pružinkách a chodu laniek. Veľkým trendom posledných rokov je jazdenie brakeless (bez bŕzd).

Na obrázku dole vľavo brzdový hardware, v strede U-brake brzda a vpravo rám s montážnymi otvormi na brzdu. Vyššie modely BMX bicyklov umožňujú úplne odmontovať brzdu, takže na ráme ostanú len dve dierky.

BMX brzda U-brake

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info

Súkromie - potvrdenie

Do 7.2.2021 sú otváracie hodiny predajne
(len výdaj online objednávok a servis bicyklov)
Po-Pia 9.00-17.00
So zatvorené

          Viac info na čísle  053 4413 06
Tím CykloABC.sk