Menu

Pohon Bosch Performance Line SX - pre ľahký a rýchly elektrobicykel.

Pridané 23.1.2024 15:00:56 Počet zobrazení 786

Chcete ľahký elektrobicykel? Ak si v roku 2024 takýto ľahký ebajk kúpite, s veľkou pravdepodobnosťou na nom bude nový motor Bosch Performance Line SX.

Pohon Bosch Performance Line SX - pre ľahký a rýchly elektrobicykel.

A pre vás to bude znamenať len jediné - nič lepšie ste nemohli získať. Bosch ako najväčší výrobca prémiových elektro pohonov si síce dal na čas - predstavil tento pohon medzi poslednými, avšak čakanie sa oplatilo. Bosch ho totiž uviedol v rámci svojho eko systému Smart system, takže benefitom nie je len samotná nízka hmotnosť jednotlivých častí pohonu, ale aj prepojenosť z celým systémom, ktorý viete jednoducho ovládať a prispôsobovať svojim potrebám cez aplikáciu v smartfóne. A pri rozširovaní a dopĺňaní ebjku máte na výber máte celé portfólio komponentov a doplnkov Bosch.

Motor Bosch Performance Line SX

Je určený pre kategóriu ľahkých eMTB bicyklov, ďalej eGravel a eUrban bicyklov. Motor Performance Line SX má voči klasickému motoru Bosch Performance Line CX nižšiu hmotnosť, a aj o niečo nižší výkon. Odmenou je tak menšia spotreba energie. Kvôli nižšiemu krútiacemu momentu však vyžaduje vyššiu kadenciu šliapania na dosiahnutie rovnakého výkonu dopomoci. 

Maximálny výkon

Bosch Performance Line SX - vysoký výkon

Šliapnite rýchlejšie do pedálov a ešte rýchlejšie naberte rýchlosť: Performance Line SX pracuje minimálne tak tvrdo ako vy. Pri športovom štýle jazdy s vysokou frekvenciou šliapania vás podporí neporovnateľne viac oproti vášmu výkonu – so špičkovým výkonom motora až 600 W. Vďaka svojim vlastnostiam, citlivej a reaktívnej odozve je ideálny pre všetkých, ktorí jazdia športovo s elektrickou podporou a chcú dosiahnuť tréningový efekt.

Krútiaci moment

Bosch Performance Line SX - krútiaci moment

Maximálny krútiaci moment dosahuje až 55Nm, čo je o 10% viac než iné konkurenčné motory, ktoré sú v tomto čase dostuné: TQ a Fazua.
Navyše znížený odpor pedála o viac ako 50 percent v porovnaní s radom Performance Line CX, užšia konštrukcia kľúk a takmer bezhlučný motor – Performance Line SX presvedčí v mnohých ohľadoch. Priama, ale citlivá odozva zachováva pocit z jazdy na normálnom bicykli a umocňuje ho jednoduchosťou a pôžitkom z jazdy na elektrobicykli.

Nízka hmotnosť

Bosch Performance Line SX - nízka hmotnosť

Necelé 2 kg: Performance Line SX je  najľahší pohon Bosch s najvyššou hustotou výkonu. Strihajte dynamicky zákruty na eGraveli alebo svoj eUrban vyneste až na štvrté poschodie: Performance Line SX znižuje celkovú hmotnosť elektrobicykla, prináša väčšiu agilitu a je ideálny pre priaznivcov športového štýlu jazdy. Kompaktná pohonná jednotka sa navyše nenápadne schová do vášho elektrobicykla, takže vyzerá ako bežný bicykel.

Režim Sprint

Bosch Performance Line SX - režim Sprint

Hľadáte športovú výzvu na traile, v technicky náročných pasážach a pri stúpaní do kopca? Optimálnym tréningovým strojom pre vás je Performance Line SX, ktorá sa inštaluje do športových elektrobicyklov Light eMTB. A keď snívate o dobrodružstvách na dlhých tratiach, ale ešte presne neviete, aké povrchy vás čakajú, je pohonná jednotka ideálna ako pohon eGravelu. Chcete jazdiť dynamicky na ceste s minimalistickými a agilnými kolesami eCity? Aj v tomto prípade je rad Performance Line SX správnou voľbou.

Ďalšie komponenty systému

K motoru boli predstavené aj dve batérie. Model Bosch CompactTube 400  je určený pre integráciu do spodnej rámovej trubky rámu ako hlavný zdroj energie systému. 

Ako doplnkový zdroj energie je možné využiť rozširujúci extender PowerMore 250. Je to prídavný akumulátor veľkosti fľaše na vodu pre ešte dlhší dojazd a dlhšiu zábavu na traile. Kompaktný akumulátor na zvýšenie dojazdu s hmotnosťou 1,5 kg je možné ľahko pripevniť k držiaku na fľašu s vodou. PowerMore 250 je možné kombinovať s akumulátormi PowerTube a CompactTube Smart Systému.

Všetky údaje o oboch nových akumulátoroch zobrazuje nasledujúca tabuľka.

   Batéria Bosch CompactTube 400  Batéria Bosch PowerMore 250
Systém Smart Sytem Smart System
Spôsob montáže do vnútra rámovej trubky na rám - na úchyty na košík
Napätie 36V 36V
Kapacita 400Wh 250Wh
Hmotnosť cca 2kg 1,5 kg bez držiaku
1,6kg s držiakom
Rozmery 352x57x75mm 200x88x75mm
Doba nabitia 4A  na 50% 1,5 hod.
na 100% 3,5 hod.

na 50% 1,3 hod.
na 100% 3,2 hod.

Doba nabitia 2A na 50% 2,5 hod.
na 100% 6 hod.
na 50% 1,6 hod.
na 100% 3,7 hod.

Vyberte si z ponuky našich elektrobicyklov

 

Nové displeje Bosch Smart System

S predstavením pohonu Performence SX boli predstavené aj dva nové displeje, ktoré sú kompatibilné s celým systémom Bosch Smart System. Model Purion 200 je vlastne pôvodný LED Remote ovládač s pridaným displejom.  Montuje sa na ľavú stranu riadidiel, v bezprostrednej blízkosti palca. Vďaka prehnutému tvaru sa kombinácia riadiacej jednotky a displeja na riadidlách krásne prispôsobí. Pokiaľ sú tlačidlá plus a mínus správne zrovnané, tj takmer zvisle, znamená to pre vás väčšie pohodlie pri ovládaní a rýchlejšie odčítanie jazdných údajov. Jediným pohybom palca môžete ovládať svoj eBike a meniť napríklad jazdný režim alebo zobrazenie na displeji. Pre optimálnu kombináciu funkčnosti, pohodlia a designu sme Purion 200 vyvinuli spoločne s odborníkmi na ergonómiu zo spoločnosti SQlab.

Pokiaľ chcete viac informácií alebo väčší displej pre ešte lepšiu čitateľnosť, môžete okrem displeja Purion 200 použiť ešte ďalší displej. Ako druhý displej si nechajte od špecializovaného predajcu namontovať Kiox 300 alebo Kiox 500 alebo použite svoj chytrý telefón s držiakom SmartphoneGrip a aplikáciou v smartfóne eBike Flow. Ďalší nový hlavný displej sa ovláda pomocou tlačidiel na zariadení Purion 200. Purion 200 vám naďalej zobrazuje informácie, ktoré boli vybrané ako posledné: Na zariadení Purion 200 si môžete napríklad nechať zobrazovať aktuálnu rýchlosť, zatiaľ čo vás bude hlavný displej navigovať.

Purion 200 ponúka množstvo funkcií, ktoré vám umožnia lepšie jazdiť a dorážať do cieľa. Okrem základných funkcií, ako je zapínanie a vypínanie elektrobicykla a osvetlenia, môžete napríklad pomocou tlačidiel na zariadení Purion 200 aktivovať inteligentnú pomoc pri tlačení, aby ste sa s elektrobicyklom pri chôdzi premiestňovali ľahšie. Stlačením tlačidla môžete behom niekoľkých sekúnd zmeniť zobrazenie na displeji a jednoducho vybrať informácie, ktoré sú pre vás v danej chvíli dôležité: Môžete napríklad sledovať zostávajúci dojazd, pozrieť sa, akú vzdialenosť ste už prekonali, alebo skontrolovať frekvenciu šliapania.

Päť tlačidiel, jeden displej a množstvo možností: Purion 200 je zapojený do Chytrého Systému a prepája eBike s aplikáciou eBike Flow. Získate tak digitálne funkcie, ktoré môžete ľahko aktivovať a používať prostredníctvom aplikácie – napr. pre väčšiu ochranu pred odcudzením, záznam vašich aktivít alebo možnosť prispôsobenia jazdných režimov vašim potrebám. Okrem toho je Purion 200 rozhraním na prenos aktualizácií do vášho elektrobicykla. Týmto spôsobom bude vždy aktuálna.

Displej Bosch Purion 200

Druhým predstaveným displejom je Bosch Kiox 500. Voči modelu Kiox 300 je plocha displeja o 40 percent väčšia. Je možného intuitívne ovládať pomocou riadiacej jednotky, je kompaktný a chránený proti striekajúcej vode a prachu a dobre čiatteľný na slnku. Plocha displeja je tak takmer dvakrát väčšia ako pri zariadení Kiox 300. Oba displeje sú ideálne pre športové dobrodružstvo a náročné trasy.

S prehľadnou a bezplatnou navigáciou pre Kiox 500 a Kiox 300, ktorú máte v aplikácii eBike Flow, môžete dôjsť do cieľa ešte lepšie: Naplánujte si trasu v aplikácii eBike Flow alebo ju naimportujte z aplikácie komoot. Prostredníctvom Bluetooth ju prenesiete na displej: Šípka symbolizuje vašu aktuálnu polohu. Trasa je vyznačená zreteľnou čiarou, pokyny vás povedú odbočku za odbočkou. Pri zariadení Kiox 500 zaznejú ďalšie výstražné tóny, napríklad pred zákrutou. Čas príchodu, vzdialenosť a čas do cieľa, rovnako ako dojazd v jednotlivých jazdných režimoch si môžete zobraziť pomocou riadiacich jednotiek na zariadeniach Kiox 500 a Kiox 300.

Zobrazenie na zariadeniach Kiox 500 a Kiox 300 si môžete prispôsobiť pomocou aplikácie eBike Flow: Poradie a obsah obrazoviek si môžete nastaviť sami (dostupné od leta). Navyše si môžete individualizovať stavovú lištu. Nechajte si zobraziť stav nabitia akumulátora, čas alebo rýchlosť – úplne jednoducho pomocou riadiacej jednotky. Získate tak presne tie informácie, ktoré sú pre vás na vašej ceste dôležité.

Urobte zo zariadenia Kiox 300 alebo Kiox 500 kľúč k svojmu elektrobicyklu. Je to tak intuitívne, ako to znie: Displej vyberiete z držiaka a uložíte ho. Tak bude váš elektrobicykel dodatočne chránený. Displej znovu nasaďte a použite ho na aktiváciu podpory motora, aby ste mohli vyjsť.

Kiox 500 a Kiox 300 zobrazujú množstvo údajov o trase a športovej aktivite. Informujú vás napríklad o tom, či aktuálne jazdíte nad alebo pod svojim osobným priemerom: Nechajte sa motivovať grafickým porovnaním výkonu a kadenciou šliapania. Po jazde môžete všetky zaznamenané údaje o športovej aktivite zdieľať prostredníctvom aplikácie eBike Flow aj s aplikáciami Strava, Apple Health a komoot.

Displej Bosch Kiox 500

Smart Systém vás uvedie do digitálnej budúcnosti elektrobicyklov a postará sa o väčší pôžitok z jazdy: Aplikácia eBike Flow a všetky komponenty, ako je napr. pohonná jednotka, akumulátor a displej, sú plne prepojené v sieti. Aktualizácie sa jednoducho prenášajú bezdrôtovo, takže váš elektrobicykel bude aktuálny aj po zakúpení. Aplikácia eBike Flow vám neustále ponúka nové funkcie: Môžete napríklad používať navigáciu, rozšíriť ochranu pred odcudzením a prispôsobiť jazdné režimy a zobrazenie na displeji svojim prianím alebo svoj elektrobicykel pomocou Kiox 300 alebo Kiox 500 eBike odomknúť.

 

Potrebujete poradiť?

Neváhajte nás kontaktovať

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Nastavenie súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Pokračovať v nákupe Objednať