Späť

Merida - nové cestné a gravel elektrobicykle.

Pridané: 20.10.2021 18:45:00 Počet zobrazení: 179

20 Október 2021

Merida uviedla na trh radu cestných, gravel a fitnes elektrobicyklov. K tvojej energii elektro pohon pridá dodatočných 40Nm krútiaceho momentu.

Merida - nové cestné a gravel elektrobicykle.

Tieto e-biky sú určené aktívnym cyklistom, ktorí potrebujú "pomocnú ruku" v stúpaniach, aby sa udržali v partii so zdatnejšími parťákmi. Keďže pri všetkých  elektrobicykloch stále platí obmedzenie hornej hranice rýchlosti na 25km/h, do ktorej môže pohon pomáhať, elektro pohon tu plní práve úlohu pomocníka v kopcoch. Po rovinách pôjde väčšina cyklistov rýchlejšie a "za svoje". Úlohou konštruktérov bolo postaviť ľahký ebajk. Kvôli týmto dôvodom nie je na rozdiel od horských bicyklov motor stredový, ale je použitý motor v zadnom náboji.
Merida na svojej modulárnej rámovej platforme postavila cestné (eScultura)gravel (eSilex) a aj fitnes elektrobicykle (eSpeeder). Všetky modely používajú systém Mahle, ktorý má motor integrovaný v zadnom náboji. Štíhla batéria s kapacitou 250Wh je umiestnená v spodnej rámovej trubke. Celý rám má siluetu klasického bicykla, to že ide o ebajk spoznáte až pri pohľade zblízka, kedy si všimnete mohutnejší zadný náboj. Ovládanie je na hornej rámovej trubke, kde sa systém zapína a aj menia jazdné režimy. O zvolenom stupni dopomoci je jazdec informovaný zmenou farby podsvieteného indikátora. Pre cyklistov vyžadujúcich väčší dojazd je možnosť dovybavenia externou batériou taktiež s kapacitou 250Wh.
Viac informácií o pohone Mahle X35 nájdete v tomto článku.

Bicykle zaujmú spomínanou nízkou váhou. Veď model eScultura 400 osadený sadou Shimano 105 váži len 13,4kg. Má obuté pomerne široké plášte so šírkou 32mm kvôli pohodliu. Gravel model eSilex400 sa dostal na hmotnosť tesne nad 14kg.

Za mierny nárast hmotnosti tak dostaneš cestný e-bicykel, ktorý ukrýva extra energiu pre výjazdy do kopcov. Za rovnaký čas jazdy tak prejdeš a zažiješ viac.

Merida eSilex - pre dobrodružstvo a aj pre zážitky

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info