Späť

Bicykle Merida pre rok 2018.

Pridané: 13.2.2018 09:01:46 Počet zobrazení: 2184

13 Február 2018

Merida predstavila svoju ponuku bicyklov pre modelový rok 2018. Väčšina modelov už je dostupná v našom eshope. V článku sa pozrieme na hlavné novinky a zmeny, ktorých je neúrekom.

Bicykle Merida pre rok 2018.

Merida ako jeden z najväčších výrobcov bicyklov na svete každoročne pretavuje svoje 45 ročné skúsenosti s vývojom a výrobou bicyklov do nových vylepšení.

Celodpružené modely dostali štandard nábojov Boost, ktoré sa vyznačujú šírkou v zadnej stavbe 148mm a v prednej vidlici 110mm. Navýšením tohoto rozmeru došlo k zvýšeniu tuhosti spojenia kolies s rámom, resp. s vidlicou. Modelový rad bicyklov Merida Ninety Six je vybavený systémom pruženia Single Pivot, ktorý je optimalizovný pre XC jazdenie a úplne eliminuje pedal-bob efekt.
Najpredávanejšia paleta full bicyklov od Meridy je rad One-Twenty, ktorá predstavuje univerzálny bajk, na ktorom obídete aj cyklo maratón ale nestratí sa ani v ťažkom teréne, čomu napomáha vidlica so zdvihom 130mm, ktorá sekunduje zadnej stavbe so zdvihom 120mm. Použitý je osvedčený, rokmi vyšperkovaný a do detailov dotiahnutý systém pruženia s plávajúcim ucytením tlmiča. Ponuka zahŕňa bicykle s hliníkovým a aj karbónovým rámom na 27, a 29 palcových kolesách v závislosti od veľkosti rámu.

Horské bicykle s pevným rámom dostali prepracovaný rám pre sériu Big Nine/Seven TFS s pohodlnejšou geometriou vďaka dlhšj hlavovej trubke, štíhle sedlové vzpery rámu poskytujú lepšie tlmenie vibrácií. Samozrejmosťou je vnútorné vedenie kabeláže, či kónická hlavová trubka.

Merida SilexV kategórii cestných bicyklov je hlavnou novinkou séria Merida Silex, najkomfortnejší a najuniverzálnejší cestný bicykel aký kedy Merida vyrobila. Štandardne sú osadené hrubšími plášťami šírky 35mm, dajú sa však použiť 27,5" kolesá do šírky plášťa 2,2". Tuhosť bicykla zvyšuje použitie pevných osiek nábojov. Silex jednoducho sa nezľakne ani presunu po lesných cestách.

Merida ako globálna veľká značka má v ponuke aj okrajové kategórie bicyklov, či sa jednáo fitness bicykle, cyklokrosové bicykle, jednoducho každý cyklista si nájde ten svoj bicykel.

Samotnou kapitolov "novej" cyklistiky sú elektrobicykle. Merida má opäť ponuku pre každého jazdca, od pevných horských bicyklov, cez celoodpružené až po trekingové a mestské bicykle. Spojenie síl s japonským Shimanom pri výbere elektro pohonu zabezpečuje špičkovú funkciu a dostupný servis pohodlne aj na Slovensku.

Heureka-recenzie zákazníkov

Anketa

Ako nakupujete bicykle?

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info